Kutsu syyskokoukseen

October 18, 2019

Kokkolan Ratsastajat ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään torstaina 7.11.2019 Isojärven tilalla Saldessa klo 19 alkaen. Sääntömääräisten asioiden lisäksi valitaan seuralle uusi puheenjohtaja ja käsitellään sääntömuutokset §5 johtokunnan varajäsenien valitsemisesta sekä §3 kaksoisjäsenen jäseneduista.

 

Kokouksessa palkitaan vuoden seuralainen, vuoden valmentautuja ja vuoden talkoolainen. Lisäksi valitaan uusi puheenjohtaja sekä johtokunnan jäsenet erovuoroisten tilalle. Jos haluat mukaan vaikuttamaan seuran toimintaan ja tulevaisuuteen, nyt siihen on erinomainen tilaisuus!

 

 Aktiivisia seuratoimijoita kaivataan, jotta seuramme jatkaa elinvoimaisena ja edistää hevosharrastusta alueellamme myös tulevaisuudessa.

 

Syyskokouksessa juodaan kakkukahvit aluemestaruusmitalistiemme Marie Granön ja Jonna Hietalan kunniaksi.

 

Lämpimästi tervetuloa!

 

Please reload

Our Recent Posts

October 21, 2020

Please reload

Archive

Please reload

Tags

Please reload

 

©2020 BY KOKKOLAN RATSASTAJAT - GAMLAKARLEBY RYTTARE RY. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM.