SRL:n hopeinen ansiomerkki Sabina Storbackalle

December 11, 2019

Suomen Ratsastajainliitto ry on myöntänyt hopeisen ansiomerkin Kokkolan Ratsastajien puheenjohtajalle Sabina Storbackalle. Hopeinen ansiomerkki voidaan myöntää henkilölle, joka on erittäin ansioituneesti toiminut liiton tai sen jäsenyhdistyksen hyväksi. Sabina on toiminut Kokkolan Ratsastajissa eri rooleissa vuodesta 2008 lähtien ja edistänyt merkittävästi seuran toimintaa sekä kehittänyt pitkäjänteisesti koko alueen ratsastusurheilua. Sabinan puheenjohtajakausilla on toteutettu mittavia parannuksia Isojärven tilalla kuten ison tallin remontti, kisakentän uudistus ja maneesin pohjan kunnostus. Sabinan johdolla on luotu seuran strategia, ja puheenjohtajamme aloitteesta ratsastusurheilu on huomioitu myös Kokkolan kaupungin urheilupuistohankkeessa.

Lämmin kiitos Sabinalle arvokkaasta työstä yhteisen lajimme eteen, ja paljon onnea!

 

 

 

Please reload

Our Recent Posts

October 21, 2020

Please reload

Archive

Please reload

Tags

Please reload

 

©2020 BY KOKKOLAN RATSASTAJAT - GAMLAKARLEBY RYTTARE RY. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM.