top of page

Kilpailutuet ja kilpailijan sitoumus

Kokkolan ratsastajat ry tukee kilpailevia jäseniään maksamalla 20 % ratsastajan lähtömaksuista aina 300 euroon asti 2- tai sitä korkeamman tason kilpailuista, joihin hän on osallistunut omalla hevosellaan. Kilpailutukiin varataan seuratasolla enintään 2 000 €. Vuoden 2017 kilpailutuet on nyt haettavissa. Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi ja selvitys vuoden 2017 kilpailutukeen oikeuttavista lähtömaksuista 31.3. mennessä osoitteeseen info@kokkolanratsastajat.fi. Edellytyksenä kilpailutuen hakemiselle on kilpailijan sitoumuksen allekirjoittaminen ja sen noudattaminen. Kilpailijan sitoumus tullaan lähettämään sähköpostitse kaikille alkuvuodesta 2018 luvan lunastaneille, ja jatkossa sitoumus on ladattavissa seuran nettisivuilta. Voit siis jo kilpailulupaa lunastaessasi palauttaa kilpailijan sitoumuksen, mikäli tiedät että tulet hakemaan kilpailutukea kyseiseltä kaudelta. Sitoumus palautetaan allekirjoitettuna sähköpostin liitteeksi skannattuna tai valokuvana osoitteeseen info@kokkolanratsastajat.fi, normaalipostissa osoitteella Kokkolan ratsastajat ry, Laajalahdentie 87, 67800 Kokkola tai tuomalla sen seuran postilaatikkoon.

bottom of page