top of page

SRL:n hopeinen ansiomerkki Sabina Storbackalle

Suomen Ratsastajainliitto ry on myöntänyt hopeisen ansiomerkin Kokkolan Ratsastajien puheenjohtajalle Sabina Storbackalle. Hopeinen ansiomerkki voidaan myöntää henkilölle, joka on erittäin ansioituneesti toiminut liiton tai sen jäsenyhdistyksen hyväksi. Sabina on toiminut Kokkolan Ratsastajissa eri rooleissa vuodesta 2008 lähtien ja edistänyt merkittävästi seuran toimintaa sekä kehittänyt pitkäjänteisesti koko alueen ratsastusurheilua. Sabinan puheenjohtajakausilla on toteutettu mittavia parannuksia Isojärven tilalla kuten ison tallin remontti, kisakentän uudistus ja maneesin pohjan kunnostus. Sabinan johdolla on luotu seuran strategia, ja puheenjohtajamme aloitteesta ratsastusurheilu on huomioitu myös Kokkolan kaupungin urheilupuistohankkeessa. Lämmin kiitos Sabinalle arvokkaasta työstä yhteisen lajimme eteen, ja paljon onnea!

bottom of page