top of page

Syyskokouskutsu


Kokkolan Ratsastajat ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään keskiviikkona 11.11.2020 Isojärven tilalla Saluunassa klo 19 alkaen. Käsitellään sääntömääräiset asiat.

Kokouksessa palkitaan vuoden seuralainen, vuoden valmentautuja ja vuoden talkoolainen. Lisäksi käsitellään vuoden 2021 toimintasuunnitelma ja talousarvio, valitaan uusi puheenjohtaja ja johtokunnan jäsenet erovuoroisten tilalle sekä kaksi varajäsentä. Jos haluat mukaan vaikuttamaan seuran toimintaan ja tulevaisuuteen, nyt siihen on erinomainen tilaisuus! Aktiivisia seuratoimijoita kaivataan, jotta seuramme jatkaa elinvoimaisena ja edistää hevosharrastusta alueellamme myös tulevaisuudessa.

Syyskokouksessa juodaan kakkukahvit aluemestaruusmitalistiemme kunniaksi.

Lämpimästi tervetuloa!

bottom of page